Logo Universiteit Utrecht

Medieval Memoria Online

7.4 Het MeMO-team en onderzoekers die een bijdrage leverden

Projectleiding

  • Truus van Bueren, algemeen projectleider en initiatiefnemer, UU (2009-2013)
  • Rolf de Weijert, projectleider ontwikkeling MeMO DS, MeMO DE en MeMO IS, UU (2009-2013)
  • Corinne van Dijk, UU (2013-2019)

Ondersteuning en organisatie (praktisch en inhoudelijk)

  • Jeannette Arenthals, UU
  • Kim Ragetli, UU
  • Piet Looij, UU

Ontwikkeling en onderhoud MeMO-website

  • Charlotte Dikken, UU
  • Rolf de Weijert, UU
  • Corinne van Dijk, UU
  • Simon Welling, UU

Ontwikkeling MeMO DS

Medewerkers

  • Rolf de Weijert (projectleider), UU
  • Truus van Bueren, UU

Geraadpleegde experts

  • Redmer Alma (Drents archief, Assen), Marten Jan Bok (UvA), Trudi Brink (UU), Sabrina Corbellini (RUG), Thorsten Fisher (Universität Duisburg-Essen), Suzan Folkerts (RUG), Bram van den Hoven van Genderen (UU), Hartwig Kerskens (Universität Duisburg-Essen), Walter Ketteman, Jens Lieven (Ruhr-Universität Bochum), Brigitte Meijns (Katholieke Universiteit Leuven), Vincent Robijn (RUG), Els Rose (UU), Jan Sanders (Brabants Historisch Informatie Centrum), Annemarie Speetjens (VU).

Editorial Board MeMO DS

  • Prof dr. Jos Biemans, Universiteit van Amsterdam
  • Prof dr. Arnoud-Jan Bijsterveld, Tilburg University
  • Prof dr. Dick de Boer, Rijksuniversiteit Groningen
  • Dr. Anne Bollmann, Rijksuniversiteit Groningen
  • Dr. Truus van Bueren, Universiteit Utrecht
  • Dr. Brigitte Bøggild Johannsen, National Museum of Denmark
  • Prof dr. Sam Cohn, University of Glasgow
  • Prof dr. Jeroen Deploige, Universiteit Gent
  • Prof dr. Julian Gardner, Warwick University
  • Prof dr. Dieter Geuenich, Universität Duisburg-Essen
  • Prof dr. Koen Goudriaan, Vrije Universiteit Amsterdam
  • Dr. Caroline Horch, Universität Duisburg-Essen
  • Prof dr. Uwe Ludwig, Universität Duisburg-Essen
  • Dr. Renée Nip, Rijksuniversiteit Groningen
  • Dr. Sophie Oosterwijk, University of St Andrews
  • Prof dr. Thomas Schilp, Universität Duisburg-Essen
  • Prof dr. Corine Schleif, Arizona State University, Tempe
  • Prof dr. Jeroen Stumpel, Universiteit Utrecht
  • Prof dr. Paul Trio, Katholieke Universiteit Leuven, Kortrijk campus
  • Prof dr. Hugo van der Velden, Harvard University
  • Drs. Rolf de Weijert, Universiteit Utrecht

Ontwikkeling databases

Ontwikkeling MeMO Datamodel

  • Jan van Mansum, DANS
  • Rolf de Weijert, UU

Ontwikkeling MeMO DE
namens DANS

  • Jan van Mansum (projectleiding)
  • Martin Braaksma (IT development)
  • Georgi Khomeriki (IT development)
  • Duncan Plomp (IT development)
  • Rob Poyck (IT development)

namens MeMO

  • Rolf de Weijert, UU

Ontwikkeling MeMO IS
namens DANS

  • Jan van Mansum (projectleiding)
  • Georgi Khomeriki (IT development)
  • Heleen van de Schraaf (IT development and design database)
  • Leen Breure (advies)

namens MeMO

  • Rolf de Weijert (projectleider), UU
  • Truus van Bueren, UU

Overige DANS-medewerkers die betrokken waren bij het MeMO-project

  • Peter Doorn (directeur)
  • Henk Harmsen (adjunct-directeur)
  • Rutger Kramer (bijdrage aanvraag tot maart 2010 projectleiding)
  • Paula Witkamp (projectmanager)
  • René van Horik (bijdrage aanvraag)
  • Ramses Elisabeth (IT development)
  • Joke Pol (IT development)

Hosting UU

  • André van Kooij
  • Robert Loeber
  • José de Kruif
  • Simon Welling
  • Chris Rauws
  • Hans van der Made
  • Menno Rasch
  • Arie Kraai

Video’s

  • Hans Schuurman, UU
  • Corinne van Dijk, UU
  • Truus van Bueren, UU

Adviezen

  • Leen Breure, UU en DANS
  • Herbert Ruessink, Whistler IT
  • José de Kruif, UU
  • Andrea van Leerdam, UU

Onderzoek en data entry

Data entry medewerkers memorievoorstellingen

  • Truus van Bueren (projectleider), UU
  • Corinne van Dijk, UU
  • Fenna Visser, UU
  • Rolf de Weijert, UU
  • Kees Thijs (bewerking en vertaling Latijn), VU
  • Koen Goudriaan (bewerking en vertaling Latijn), VU
  • Henk ’t Jong (beschrijving wapenschilden), CBG
  • Herbert Ruessink (conversie Memoria in Beeld), Whistler IT
  • Charlotte Dikken (correctiewerk), UU

Data entry medewerkers grafzerken en grafmonumenten

  • Sophie Oosterwijk (coördinator), UU
  • Corinne van Dijk, UU
  • Trudi Brink, UU
  • Duco Vollebregt, UU
  • Kim Ragetli, UU
  • Elizabeth Adriaanse, UU
  • Chris Booms (fotografie), RCE
  • Henk ’t Jong (beschrijving wapenschilden), CBG
  • Kees Thijs (bewerking en vertaling Latijn), VU
  • Koen Goudriaan (bewerking en vertaling Latijn), VU
  • Rolf de Weijert (correctiewerk), UU
  • Truus van Bueren (correctiewerk), UU
  • Charlotte Dikken (correctiewerk), UU

Data entry medewerkers memorieregisters

  • Rolf de Weijert (coördinator), UU
  • Bart Holterman, UU en VU
  • Duco Vollebregt, UU
  • Arjan Boers, VU
  • Jan de Geest, VU

Organisatie digitalisering memorieregisters

  • Dick de Boer, RUG
  • Jeannette van Arenthals, UU
  • Rolf de Weijert, UU
  • Bart Holterman, UU
  • Truus van Bueren, UU

Data entry medewerkers verhalende bronnen

  • Catrien Santing (coördinator), RUG
  • Truus van Bueren (coördinator), UU
  • Lianne van Beek, RUG
  • André Looijenga, RUG
  • Rolf de Weijert, UU

Data entry medewerkers instellingen

  • Koen Goudriaan, (coördinator), VU
  • Chiel Zwiers, VU
  • Rolf de Weijert, UU
  • Bart Holterman, UU

Wetenschappelijke inleidingen van de database

  • Truus van Bueren (teksten), UU
  • Rolf de Weijert (teksten), UU
  • Jeannette van Arenthals (vertaling), UU
  • Charlotte Dikken (website), UU
  • Bart Holterman (website), UU en VU

Redactieleden van de nieuwsbrief Medieval Memoria Research (MMR)

  • Charlotte Dikken (UU, hoofdredactie en website beheer)
  • Redactie en adviseurs (UU): Jeannette van Arenthals, Truus van Bueren, Bram van den Hoven van Genderen, Andrea van Leerdam, Sophie Oosterwijk, Rolf de Weijert

Organisatie en inhoudelijke voorbereiding van symposia

  • Jeannette van Arenthals, UU
  • Truus van Bueren, UU
  • Sophie Oosterwijk, UU
  • Kim Ragetli, UU
  • Rolf de Weijert, UU

Vertalingen Nederlands-Engels

  • Jeannette van Arenthals, UU
  • Sophie Oosterwijk, UU
  • Charlotte Dikken, UU

Glossarium

  • Bram van den Hoven van Genderen, UU
  • Truus van Bueren, UU
  • Anne Bollmann, RUG
  • Koen Goudriaan, VU
  • Dr. Caroline Horch, Universität Duisburg-Essen
  • Sophie Oosterwijk, UU
  • Jeannette van Arenthals, UU
  • Bart Holterman, VU

Vrijwilligers en medewerkers meewerkende instellingen

Memorievoorstellingen

Marten Jan Bok (UvA), Lonneke Hoondert, Suzanne Laemers (RKD), Andrea van Leerdam (UU), Daantje Meuwissen (VU), Kees van Schooten (Museum Catharijneconvent, Utrecht)

Grafmonumenten en grafzerken

L.J. Abelmann (Zeeland), Leo Adriaanse (SCEZ, Middelburg), Redmer Alma, Carl Andreas (RHCL, Maastricht), Jan Pieter Baan (Geervliet), M. Baarda (Witmarsum), Hans Baars (Jacobikerk Utrecht), Sally Badham (Leafield UK), A.J. Barth (gemeente Goes), Gabriëlle Baumann (MuZEEum Vlissingen), Saskia van Bavel (Markiezenhof, Bergen op Zoom), Richard de Beer (SKKN), Rook Belder (PKN), Ronald Van Belle (België), Willem Bik (Poortugaal), Peter Bitter (Alkmaar), Wilco Blaak (Delft), J.C. Bliek (Vlissingen/Groede), Marco Blokhuis (SKKN), Carina Blokzijl (Museum Gouda), E. de Boer (Kampen), Henk Boersma (LGOG, Maastricht), L.A.H. Bok (Dodenakkers), Co Bommelier (Kruiningen), Chris Booms (Chris Booms Fotografie), Ton Boon (Pieterskerk Leiden), Henk Bootsma (Wommels), ds. W. Brand (Hulst), Wim de Bree (Poortugaal), Ph. Breuker (Bozum Friesland), Adrie Brinkkemper en de werkgroep Cultureel Erfgoed van de Westerkerk Enkhuizen, R. Broersma (Leeuwarden), Jenny de Bruin (Museum De Lakenhal, Leiden), Jan de Bruin (Westfries Archief Enkhuizen), Cor Butselaar (Oudewater), W. Capel-Traas (Kattendijke), Christine Ceulemans (KIKIRPA België), Patricia du Clou-Huisman (Delft), Paul Cockerham (Helston UK), Dirk-Jan Dekker (Nijmegen), Hans van Dijk (Ermelo), Henny van Dolder (Gouda), Peter Don (RCE), J.C. Dorst (Dreischor), Drents Museum (Assen), H. Elgersma (Dronrijp), René van den Elshout (Hulst), Rudy Esajas (Historisch Centrum Overijssel), Fries Museum (Leeuwarden), Walter van de Garde (Breda), Gemeentearchief Goes, B. Gerretsen (directeur), Tim Graas (SKKN), Anneke van der Griend (rondleidster Eusebiuskerk Arnhem), J. Grootenboer (Borne), R. Hackeng (RHCL, Maastricht), J. Hagedoorn (Zwolle), Ronald Hartsuiker (Leiden), H. van Heerde (Vollenhove), Jan Heijmans (Stevenskring Nijmegen), Piet van Heijzen (Oude Kerk Soest), Henk Hendrikse (SCEZ, Middelburg), Sarina Hendrikse (Vlissingen), Annika Hendriksen (Delft), Historisch Centrum Overijssel (Zwolle), Historische Vereniging Arnemuiden, Grietje Hofman (Pieterskerk Utrecht), Harm den Hollander (Kruiningen), P. Homan, Peter Homan en Christine Waslander (Bergen (NH)), C. van Hoogevest (Van Hoogevest Architecten), Gertie Hout (Yerseke), Map Huiskamp (Gelders Archief), H. Hut (Workum), Wim Jakobsen (SCEZ, Middelburg), Jan de Jager (Dokkum), H. de Jong-Lievaart (Wolphaartsdijk), Jan Kaptein (Graft-De Rijp), Adrie Kegel (Mijnsheerenland), R. van Kesteren (Doesburg), Fred van den Kieboom (Gemeentearchief Tholen), Ria Kiewiet (Gorinchem), G. Kingma (Kloetinge), Theun Klein (Brielle), J. Kleppe (Scherpenisse), Fred Kloppenburg (Asperen), Hans en Margreet Kluit (Vianen), J. Knottnerus (Emmen), Kees Knulst (Sint Maartensdijk), Zeno Kolks (Gelders Erfgoed), Evert Kramer (Fries Museum, Leeuwarden), Leo Krijger (Zaltbommel), J. Kroesen (Groningen), Tine van der Krogt (Haarlem), Barbara Kruijsen (Museum Het Valkhof, Nijmegen), Kees Kuiken, Conny Lagerweij (Museum Gouda), A. Landman (Workum), Philip Lankester (York UK), Eva Lassing (Oude Tonge), Bettie de Leeuw (Vught), J.H. van Lente (IJsselmuiden), G. Lepoeter (Kapelle), Michiel de Ligt (Den Haag), Piet Looij (UU), M. van Kooten (Scherpenisse), Siwert Mackintosh (Wemeldinge), Joelle Majois (KIKIRPA België), Gerda van Marsbergen (Noordwijk), Ria van der Meer (Delft), M.J. Meeuwse (Baarland), Jozef Mertens (Vught), Wim Meulenkamp (SKKN), Geertje Middel (Tiel), Th. M. van Mierlo (Kampen), Frank Migchielsen (Rotterdam), A.L. Moolenaar (Kampen), Museum Flehite (Amersfoort), Museum Het Valkhof (Nijmegen), Ad van de Par (Steenbergen), Jan Peeters (Steenbergen), A. Petersen (Harderwijk), M. Pleunis (Maastricht), F.H. Pluimers (Wilp), D. Polinder en de staf van het kerkelijk bureau Hervormd Kampen, Ellie Pont (Beesd), Thijs Postma (Enkhuizen), A. Prinsen (gemeente Hulst), Jan van Raalten (Doesburg Martinikerk), Joke Radstaat (Gouda), Emile Ramakers (Bibliotheek Maastricht), Ria Reijerse (SKKN), Albert Reinstra (RCE), D. Remmerts (Hattem), Restauratiearchitectuur BBM (Raamsdonkveer), K. de Ridder (Arnemuiden), Martin de Rijk (SKKN), Kris Roderburg (RCE), F. Roebroeks (RHCL, Maastricht), C. Roersma (Franeker), Nicholas Rogers (Cambridge UK), C. Rogge (†), W. Romkema (Huizum), G. Roos (Harlingen), Carolien Roozendaal (gemeente Alkmaar), M. Sanders (gemeente Zaltbommel), Caroline van Santen (Zeeuws Museum, Middelburg), K. Schilder (Kampen), Wouter Schollema (Fryske Akademy), Rens Schulte (Nijmegen), Cécile Schulte-van Wersch (Nijmegen), SKKN, Wim Slingerland (Vught), Ester Smit (Historisch Centrum Overijssel), Johan Steendam (Tresoar), R. Steensma (†), Fanda van der Steenstraten (Haarlem), J. Stellema (Kollum), Mart van der Sterre (SKKN), Annemarth Sterringa (Delft), Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (Middelburg), P.M. Stoppelenburg (Utrechts Archief), Jos Stöver (RCE), Carla Straayer (Goes), Martin Stuchfield (Stratford St Mary’s UK), M. Tangerman (Huizum), A. Tazelaar (Waterlandkerkje), R. Tigchelaar (Leeuwarden), K. Tillema (Uithuizen), Hendrik-Jan Tolboom (RCE), Henk Trapman (Regionaal Archief Nijmegen), Harry Tummers, G. Twigt (Leerdam), Universiteitsbibliotheek Utrecht, Architectenbureau Van Hoogevest Architecten, J. Vanhommerig (Zeeland), Gemeente Utrecht afdeling Erfgoed, W. Veerman (Tiel), G. Venema (Dronrijp), Jan Verheij (Oudelande), Pia Verhoeven (SKKN), V. van Vilsteren (Drents Museum, Assen), Willem van der Vis (Breda), I.G. de Visser (Bolsward), F. Vogel (Uithuizen), Liesbeth E. Vos-van Rijn (Barneveld), Luc de Vries (Tresoar, Leeuwarden), Barteld de Vries (Tresoar, Leeuwarden), Gert de Vries (Deventer), Alice Waelen (Bergen op Zoom), Wendy Waldus (Nijmegen), H. de Walle (Friesland), Hein Walsweer (Oudewater), Wouter Weerheim (Delft), Cora Weijsenfeld (Museum De Lakenhal, Leiden), Jan Westdorp (Sint Maartensdijk), J. Westdorp (Sint-Maartensdijk), Piet van Westen (Nisse), A. Wiersma (Dokkum), S. Wierstra (Friesland), H. Wijenberg (RHCL, Maastricht), Coen H. van Wijngaarden (†), E. de Wilde (Alkmaar), Arco Willeboordse (Aardenburg), K. Willee (Nijmegen/Heumen), Wim de Winter (Rijnsburg), Noortje de Wit (UU), Rob Wolthoorn (Museum De Lakenhal, Leiden), Sjoerd van Wouwe (Brouwershaven), Bas van der Wulp (stadshistoricus Delft), www.dodenakkers.nl, www.kerkeninbeeld.nl , www.ruimgeloven.nl

Memorieregisters

Dick de Boer (RUG), Douwe Faber, Kees Kuiken, Jan Kuys (RU), Hans Mol (UL), Herman Mulder, Vincent Robijn (Archief Rotterdam)

Digitalisering memorieregisters

  • Amsterdam, Stadsarchief
  • Antwerpen, Rijksarchief
  • Arnhem, Gelders Archief: Fred van Kan
  • Breda, Stadsarchief
  • Breukelen, RHC Vecht en Venen: Bernadine Ypma
  • Deventer, Stadsarchief en Athenaeumbibliotheek
  • Groningen, Groninger Archieven: Eddy de Jonge, Bram Kampen
  • Groningen, Rijksuniversiteit Groningen: Gerda Huisman
  • Haarlem, Noord-Hollands Archief: Lieuwe Zoodsma, Klaartje Pompe, Robert van Vuuren
  • ’s-Hertogenbosch, Stadsarchief ’s-Hertogenbosch: E. van Deutekom
  • Kampen, Gemeentearchief Kampen: Margreet Vink-Bos, Peter Bakker
  • Leeuwarden, Tresoar
  • Leiden, Regionaal Archief Leiden: Ariela Netiv
  • Middelburg, Zeeuws Archief
  • Middelharnis, Streekarchief Goeree-Overflakkee: Jan Both
  • Oldenzaal, Plechelmusbasiliek: Guus Goorhuis
  • Parijs, Les Enluminures
  • Purmerend, Waterlands Archief
  • Tiel, Regionaal Archief Rivierenland: Nico Hoevenaars, Patricia Leeuwis
  • Utrecht, Het Utrechts Archief: Kaj van Vliet, Mariëtte Rommers, Annelot Vijn
  • Utrecht, Universiteits Bibliotheek, Bijzondere Collecties; Bart Jaski
  • Zaltbommel, Streekarchief Bommelerwaard: Sil van Doornmalen
  • Zutphen, Regionaal Archief Zutphen: Mirjam van Velzen-Barendsen
  • Zwolle, Historisch Centrum Overijssel: Vincent Sleebe

Verhalende bronnen

Dick de Boer (RUG), Anne Bollmann (RUG), Renée Nip (RUG), Susan Folkerts (RUG)

Oorspronkelijke instellingen

Bram van den Hoven van Genderen (UU), Jan Kuys (RU)

Website Memoria in Beeld

Medewerkers

  • Truus van Bueren, algemeen projectleider (UU)
  • Fenna Visser, projectleider Memoria in Beeld (UU)
  • Andrea van Leerdam, UU
  • Rutger Kramer, DANS
  • Ishan Sital, DANS
  • Arne Oldenmenger, DANS

Technisch onderzoek van de kunstwerken

  • Martin Bijl, Bijl Schilderijenrestauratie
  • Molly Faries, Indiana University
  • Peter Klein, Universität Hamburg
  • Arie Wallert, Rijksmuseum, Amsterdam
  • Margreet Wolters, RKD

Fotografie

Douglas Brine, Erik de Groot, Frans Verdonk (†) en (de fotografen van) de instellingen die foto’s ter beschikkingen stelden: Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed (RCE), Nederlands Instituut voor Kunstgeschiedenis (RKD) en Stichting Kerkelijk Kunstbezit Nederland (SKKN).

Stages, werkgroepen, scripties, etc.

Cees Beerthuizen, Maartje van Dijk, Charlotte Dikken, Esther Doornbusch, Marieke Draeck, Lisa Elbers, Maaike Groot, Barry Heinrichs, Carole Houben, Charlotte van Hout, Trijntje Jonkman, Aafke Letanche, Gilda de Kiviet, Daantje Meuwissen, Barbara Schoonhoven, Simone van de Velde en Ige Verslype.

Overige bijdragen

Jeannette van Arenthals, Bini Biemans, Arnoud-Jan Bijsterveld, Llewellyn Bogaers, Bob van den Boogert, Marten Jan Bok, Leen Breure, Anne van Buren, Henri Defoer, Charlotte Dikken, Paul Dirkse (†), Michiel Thierry de Bye Dólleman (†), Jellie Dijkstra (†), Peter Don, Peter Doorn, Bas Dudok van Heel, Rudi Ekkart, Lisa Elbers, Douwe Jan Faber, Jan Piet Filedt Kok, Arie de Groot, Henk Harmsen, Bram van den Hoven van Genderen, Jan Klinckaert, Wouter Kloek, Bianca du Mortier, Judith Niessen, Árpád Orbàn, Nico Plomp, Yvonne Prins, Kim Ragetli, Charlotte van Regenmortel, Els Rose, Karen Schaffers, Kees van Schooten, Kees Smit, Mart van der Sterre, Ab van der Steur (†), Louise van Tongerloo, Janine Verster, Anne Visser, Wim Vroom, Rolf de Weijert, Egbert Wolleswinkel and Helen Wüstefeld.

Werkgroep Memorieboeken (2004-2006)

Leden werkgroep

  • Truus van Bueren, UU
  • Rolf de Weijert, UU
  • Annemarie Speetjens, VU
  • Sabrina Corbellini, VU (RUG)
  • Liesbeth Zuidema, RUL
  • Jan Sanders, BHIC

Medewerkers pilot beschrijving memorieboeken

Stijn Bossuyt, Betty van der Dennen, Frans Gooskens, Koen Goudriaan, Herman Janssens, Bart Lucassen, Fred van Kan, Hans Mol, Lieve de Mey, Valentijn Paquaij, Marlies de Penning, Vincent Robijn, Mirjam Schaap, Marion Kuipers-Verbuijs, Ronald Wientjes.

Medewerkers Signum inventarisatie (1990-1993)

Bas van Bavel, Huub van Bavel O. Praem (†), Arnoud-Jan Bijsterveld, J.G.J. Booma, Charles Caspers, Frans Gooskens, Koen Goudriaan, Esther Koch (†), Hans Mol, Paul Noomen, Louise van Tongerloo.